В Полтаві презентували соціальну гру «Переселенська блуканина»

14 листопада 2017 року в приміщенні Інтеграційного центру для ВПО та місцевої громади за адресою м. Полтава вул. Шевченка 13 А. представник Програми «Радник з питань ВПО» Курилко Вікторія презентувала соціальну настільну гру про переселенців «Переселенська блуканина». Будь-який гравець в ній зможе пройти шлях внутрішньо переміщеної особи від рішення про виїзд із окупованої зони до впорядкування свого життя на підконтрольній території. Гра створена на основі реального досвіду переселенців з ОРДЛО (окуповані райони Донецької, Луганської областей )  та Криму за останні три роки. Всі ситуації у грі реальні.

«Далеко не всі в Україні можуть уявити собі, з чим доводиться зіштовхуватись тим нашим співгромадянам, які виїхали з окупованих територій, та чому деякі з них змушені туди повертатись. В цій грі кожен може здобути уявний досвід переселення і краще зрозуміти, як йдеться цим людям», – заявила координатор проекту «Переселенська блуканина» Ольга Іванова.

За допомогою грального кубика і фішок учасники пройшли гральне поле,  де відтворено 76 ситуацій як складних, так і таких, що надихають, але усі вони із буденного життя переселенця, який прагне стати повноцінним членом нової громади.

Проект є некомерційним. Активісти програми «Радник з питань ВПО» вперше презентували гру в вересні у Львові та Києві.  В подальшому організатори проекту планують безкоштовно розповсюджувати гру «Переселенська блуканина» серед громадських організацій та суспільних просторів в регіонах для того, щоб якомога більше людей могло ознайомитись, та зрозуміти проблеми своїх співгромадян.

Програма «Радник з питань ВПО», започаткована Міністерством соціальної політики України та здійснюється канадською неурядовою організацією Stabilization Support Services завдяки фінансовій підтримці Уряду Великої Британії в рамках проекту «Подолання соціальних наслідків конфлікту на Донбасі та незаконної анексії Криму за допомогою державних структур в Україні та громадянського суспільства».​

Please follow and like us: