Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти

Громадська організація «Інститут гендерних трансформацій» про  проведення  роботи проекту  «Гендерне бюджетування, як інститут громадянської освіти»,  в рамках програми «Публічні бюджети від А до Я: Інформування, активізація та залучення громадянського суспільства», що реалізується Фондом Східна Європа та Фундацією польсько-української співпраці ПАУСІ за фінансової підтримки Європейського Союзу, в партнерстві з низкою громадських організацій та Полтавським Інститутом економіки і права Університету «Україна».

Мета та ціль проекту – сприяння в підвищенні обізнаності громадськості Полтавської області про бюджетний процес шляхом проведення гендерного моніторингу бюджету Полтавської області та лобіювання обласною радою рішень про врахування гендерних питань у бюджетному процесі.

Завдання проекту полягає в розробці та здійсненні гендерного моніторингу обласного бюджету Полтавської області, навчанні лідерів інститутів громадянського суспільства Полтави та області засадам гендерної рівності, а також продовження виходу в ефір програми гендерного спрямування на ТРК Лтава  «Точка відліку».

Як результат діяльності за проектом, вперше в Україні буде розроблено науково обґрунтований, публічно обговорений та апробований гендерний моніторинг місцевих бюджетів (обласного).  На науковому рівні, з залученням широкого кола громадськості, буде обговорено питання взаємозв’язку між гендерною рівністю та розвитком економіки, що сприятиме сприйняттю суспільством можливостей покращення доступу жінок до товарних, фінансових, земельних ринків та ринку праці, як фактору прискорення економічного розвитку.

Крім того, реалізація проекту акцентує увагу посадових осіб до гендерної проблематики, а також проілюструє необхідність впровадження гендерно – збалансованого  планування при підготовці державних та місцевих бюджетів, проектів та програм. Буде підвищена поінформованість та пропаганда доцільності збільшення економічного впливу жінок та збільшить якісні практики управлінських рішень.

Ми впевнені, що реалізація цього проекту сприятиме зростанню економічного статусу жінок, а також підвищенню міжнародного іміджу Полтавської області.

Реалізація запропонованого проекту дасть можливість вперше в Україні розробити та запровадити процедури науково обґрунтованого гендерного моніторингу обласного бюджету.

 

Please follow and like us: