Діяльність Інституту гендерних трансформацій

За час своє діяльності ми виокремили для себе 3 пріоритетних напрямки роботи, за якими і діємо:

  • Надання інформаційно –консультативних послуг. Для цього ми маємо сформований, досить потужний, високопрофесійний тренерський склад з числа науковців, практиків, викладачів ВУЗів, які постійно проводять навчання з різними цільовими групами.

Наприклад, ми виграли тендер від обласного центру зайнятості на проведення 100 тренінгів з засад гендерної рівності, започаткування власної справи, специфіки жіночого підприємництва,   моделювання ситуації успіху тощо для 2500 безробітних в 15 районах Полтавської області (http://dcz.gov.ua/kir/control/uk/publish/article?art_id=8358)

Ми отримали грант від Міжнародного Фонду Відродження для реалізації проекту «Запровадження менторських практик підтримки студентів Полтавських ВУЗів для їх подальшого працевлаштування» http://www.irf.ua/grants/awarded_grants/implementation_and _dissemination_of_the_practices_of_mentoring_support_for_the_students_of_pоltava_oblast_for _ their_better_employment

В результаті проекту всі 50 студентів із соціально незахищених верств населення, які були цільовою групою проекту, після закінчення ВУЗу одразу ж були працевлаштовані.

Вперше в Полтавській області спільно з партнерами організували та провели «Тиждень освіти для дорослих», на якому, крім іншого, навчали жінок основам самозайнятості (http://vk.com/club69286700). В роботі «Тижня» взяло участь більше  2000 осіб.

В зв’язку з військовим конфліктом  на сході України і появою необхідності допомоги тимчасово переміщеним особам, наша організація з січня 2015 року займається діяльністю з їх підтримки.

Ми проводили он-лайн навчання  з засад підприємницької діяльності тимчасово переміщених осіб, які хочуть зайнятися власним бізнесом. Всього було проведено 48 вебінарів. Проект реалізовувався спільно з мережею сільських та районних бібліотек, які мали відповідне технічне забезпечення.

Останні 7 місяців, за підтримки Відділу преси, освіти та культури Посольства США в Україні ми реалізовували проект «Соціальний капітал жіноцтва Полтавщини – жінкам ВПО». Головною метою цього проекту є сприяння інтеграційним процесам ВПО в місцевий соціально економічний простір.  В рамках проекту, який поширено на центральні області України,  було проведено низка трьохденних тренінгів для жінок з числа ВПО, які хочуть відкрити власну справу, https://gre4ka.info/suspilstvo/33858-zhinok-pereselentsiv-kirovogradshchini-zaproshuyut-na-navchannya-do-poltavi, http://strichka.com/article/ 57928023, проведення їх стажування на підприємствах, які очолюють успішні жінки – полтавки, вивчення базового курсу ділової англійської мови, курсів з IT – технологій, обмін  делегаціями з  жіночими бізнес асоціаціями європейських  країн, проведення чергової виставки – продажу товарів підприємств, які очолюють жінки та всеукраїнського жіночого бізнес форуму.

В рамках проекту відкрили перший і поки що єдиний в Україні Інтеграційний центр для ВПО та місцевої громади.

Ми щиро ділимося досвідом фандрайзингу з іншими громадськими організаціями та прагнемо в їх представників підвищити фахові навички та компетенції. Тому проводимо тренінги з проектного менеджменту для неурядових організацій. Останній тренінг проведено в січні цього року:  http://gurt.org.ua/news/trainings/36395/.

  • Другим напрямом нашої діяльності є організація та проведення лобістських кампаній з метою забезпечення сталих та системних позитивних суспільних змін. В доробку нашої організації – проведення лобістської кампанії щодо розробки та прийняття регіональної програми підтримки підприємництва взагалі та підтримки підприємництва серед ВПО, як пілотної. Полтавська область була єдиною в Україні, яка три роки поспіль такої програми не мала. Ми створили коаліцію громадських організацій, зустрічалися з депутатами обласної ради, писали звернення, ініціювали та проводили публічні заходи (http://www.prostir.ua/?news=u-poltavi-obhovoryly-problemy-ta-perspektyvy-rozvytku-pidpryjemnytstva-sered-vpo), керівник організації – Вікторія Курилко – увійшла в робочу групу з розробки регіональної програми підтримки підприємництва при Департаменті економічного розвитку. Як результат – 23 грудня 2016 року на Пленарному засіданні дванадцятої сесії сьомого скликання Полтавської обласної ради Рішенням №2314 прийнято «Комплексну програму розвитку малого і середнього підприємництва у Полтавській області на 2017 – 2020 роки» і пілотну – підтримку підприємництва серед ВПО.

Наша організація ставить на меті підвищення компетенцій лідерів громадянського суспільства  — наших діючих та майбутніх партнерів — задля фахового проведення лобістських кампаній (http://np.pl.ua/2017/01/na-poltavschyni-rozpochynayut-nyzku-treninhiv-ta-seminariv-z-zasad-hromadskoho-lobiyuvannya-ta-advokatsiji), http://www.prostir.ua/?news=na-poltavschyni-rozpochalas-seriya-treninhiv-ta-seminariv-z-zasad-hromadskoho-lobiyuvannya-ta-advokatsiji),

https://www.youtube.Com/watch?v=a0hMe6 PJU.

  • Третім пріоритетним компонентом нашої роботи ми вважаємо інформаційний та комунікаційний блок. Ми маємо повну базу і постійно співпрацюємо з регіональними та місцевими ЗМІ: прес –конференції, прес – сніданки, брифінги – ці заходи постійно проводяться нашою організацією. Маємо значний досвід випуску масштабних інформаційних продуктів: керівник нашої організації – Вікторія Курилко — член Національної спілки журналістів була автором та ведучою двох телепроектів «Точка відліку» та «Голос громади».

В минулому році за сприяння канадської неурядової організації ми перші в Україні випустили цикл програм для /про ВПО «Ми –поруч!» на ТРК «Лтава» (https://www.youtube.com/watch?v=cEXW7t1yXNI

Please follow and like us: